Articles

مقالات


طراحی داخلی و آشپزخانه ارگونومیک

طراحی داخلی و آشپزخانه ارگونومیک

 

آشپزخانه از فضاهای بسیار مهم در هر خانه ای محسوب می شود که علاوه بر تاثیرگذاری زیاد آن بر زیبایی دکوراسیون منزل، عملکرد،راحتی و کارآمدی آن بسیار نقش تعیین کننده ای برای آماده سازی غذا و استفاده آسان از فضا دارد

واژه ارگونومی (Ergonomy) از تركیب دو كلمه یونانی «ergon» به معنای «كار» و «nomos» به معنای «قانون و قاعده» تشكیل شده است. بی‌توجهی به اصول ارگونومیك در طراحی فضاهای زندگی ، می‌تواند سلامتی انسان را با خطرات جدی مواجه کند. ارگونومی در عمل به مفهوم تطابق و سازگاری محیط كار، ابزار كار و شرایط كار با توانایی‌های جسمی و روانی انسان‌ها می‌باشد.


انواع سبکهای کابینت و چگونگی انتخاب آن

انواع سبکهای کابینت و چگونگی انتخاب آن

آشپزخانه سبک CLASSIC

سبک کلاسیک همان سبك سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است. هر عنصری که در این سبك به کارمی رود، تعریف دقیق و معینی دارد. این سبك به شدت به نظم و تقارن پایبند است و در این سبك هیچ چیز دور از انتظار نیست و به طور کلی سبكی پایدار است.


درباره ی صفحات کورین(سالید سرفیس) بیشتر بدانیم

درباره ی صفحات کورین(سالید سرفیس) بیشتر بدانیم

 

سالید سرفیس (Solid Surface) یک ماده مصنوعی است که از ذرات سنگ مرمر، بوکسیت، اکریلیک یا رزین های پلی استر و رنگدانه (ذرات رنگی) تشکیل شده است. این محصول معجزه علم نام گرفته است چون در حقیقت رزینی پلیمری است که در اثر ترکیب با فیلری چونRTH به ماده ای تحت عنوان سالید سرفیس بدل می شود و همه ویژگی های آن متاثر از همین مسئله است که محصول نهایی شباهت بسیار به سنگ دارد و قطعات مختلف آن بدون درز در کنار هم قرار می گیرند، زیرا در عملیاتی که هنگام چسباندن آن انجام می شود، همان اتفاقی رخ می دهد که در فرایند تولید محصول رخ می دهد؛ بنابراین سالید سرفیس را می توان سنگی پلیمری، برشمرد که ضمن داشتن همه قابلیت های سنگ می تواند در قطعات بسیار بزرگ و با میزان انعطاف و خمیدگی مورد نظر و دلخواه تولید شود.


روانشناسی رنگ در طراحی داخلی و آشپزخانه

روانشناسی رنگ در طراحی داخلی و آشپزخانه

دنیای اطراف ما بدون وجود رنگ ها قابل تصور نیست. در حالی که هر رنگی تاثیر به خصوصی روی روح و روان ما انسان ها دارد از این رو امروزه روانشناسی رنگ ها نه تنها در زندگی روزمره بلکه در صنعت ، تجارت ، دکوراسیون منزل و تبلیغات نیز اهمیت بالایی پیدا کرده است که غیر قابل انکار می باشد. البته روانشناسان در این حوزه قادر به تشخیص قطعی و ۱۰۰ درصد واکنش افراد مختلف و میزان شدت این عکس العمل ها نیستند و این عکس العمل به عوامل مختلفی از جمله شرایط فیزیکی فرد بستگی دارد.
یکی از مهم‌ترين نقش ها در طراحی و دکوراسيون داخلی، بر عهده رنگ ها مي باشد. رنگ‌ها داراي معني هستند و منعکس کننده نوع احساس ما هستند. رنگ ها داراي نيروی خاصی هستند و هر يک از طيف ها يک احساس عميق را در محيط القا می کنند. هر رنگ تاثير فيزيکی و روحی خاصی را بر روی بيننده می گذارد و افراد واکنش های متفاوتی نسبت به رنگ های مختلف از خود نشان می دهند. روانشناسی رنگ ها در دنيای تجاري امروز از اهميت خاصی برخوردار است و مي توان گفت که هر چيزی را که در اطراف خود می بينيم به گونه ای در ارتباط مستقيم با اين علم است.