درباره ی صفحات کورین (سالید سرفیس) بیشتر بدانیم

 

سالید سرفیس (Solid Surface) یک ماده مصنوعی است که از ذرات سنگ مرمر، بوکسیت، اکریلیک یا رزین های پلی استر و رنگدانه (ذرات رنگی) تشکیل شده است. این محصول معجزه علم نام گرفته است چون در حقیقت رزینی پلیمری است که در اثر ترکیب با فیلری چونRTH به ماده ای تحت عنوان سالید سرفیس بدل می شود و همه ویژگی های آن متاثر از همین مسئله است که محصول نهایی شباهت بسیار به سنگ دارد و قطعات مختلف آن بدون درز در کنار هم قرار می گیرند، زیرا در عملیاتی که هنگام چسباندن آن انجام می شود، همان اتفاقی رخ می دهد که در فرایند تولید محصول رخ می دهد؛ بنابراین سالید سرفیس را می توان سنگی پلیمری، برشمرد که ضمن داشتن همه قابلیت های سنگ می تواند در قطعات بسیار بزرگ و با میزان انعطاف و خمیدگی مورد نظر و دلخواه تولید شود.

سالید سرفیس به صورت پانل های مسطح، برای کاربردهای داخلی و خارجی طراحی و ساخته می شود. این صفحات اولین بار در سال ۱۹۶۷ با نام تجاری کُرین (Corian) توسط شرکت DuPont به دنیا معرفی شدند در واقع کورین اولین نام (برند) سنگ مصنوعی  solid surface می باشد که درامریکا به وسیله کارخانه دوپونت تولید شده بود و به همین دلیل به سنگ مصنوعی کورین معروف شده است.

 

صفحات سالید برای طیف وسیعی از کارهای مسکونی و تجاری از جمله کانتر آشپزخانه، حمام و روشویی، میز رستوران و محل کار، مراکز بهداشتی درمانی، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، بانک ها و دیگر مراکز سازمانی و عمومی مناسب است.

 

صفحات سالید سرفیس در صورت خراشیدگی یا شکسته شدن، به سرعت توسط شرکت های مجاز تعمیر سالید سرفیس و یا سازنده های آموزش دیده، قابل ترمیم و تعمیر هستند. محصولات سالید به صورت مات و درخشان در دسترس هستند، با این حال بیشتر تولیدکنندگان، صفحات مات را به خاطر سهولت نگهداری و تعمیر، توصیه می کنند.

 

سالید سرفیس لااقل ۱۵سال عمر مفید دارد و پس از این مدت نیز تغییر رنگش در اثر تماس با مواد غذایی رنگی یا خراشیدگی ها و خوردگی ها و ترک های احتمالی اش با یک سمباده ساده از بین می رود و دوباره به شکل اول برمی گردد. جالب این که حتی پس از شکستن بخشی از آن، با تعمیر دوباره‌اش، می‌توان مجددا از آن استفاده کرد. آخرین مرحله برای این ماده این است که می توان از بازمانده های آن برای کاربری دیگری بهره گرفت! در کنار همه این ویژگی های سازه ای، کاملا آنتی‌باکتریال است، چون خلل و فرج و درزی ندارد که میکروب‌ها بتوانند در آن نفوذ کنند، بنابراین به سادگی تمیز می‌شود. این ماده جادویی در مقابل لکه و جرم نیز مقاوم است و در این موارد در مقایسه با سنگ، که شباهت بسیاری به آن دارد، وزن چندانی ندارد.

ویژگی ها و مزایای سالید سرفیس یا همان کورین

 

 • با دوام و مقاوم در برابر تراش و ترک خوردگی بوده و زیبایی خود را حفظ می کند.

 

 • تجدیدپذیر :خراش ها، بریدگی ها و سوختگی ها را می توان با سمباده زدن ترمیم کرد.

 

 • تنوع رنگ بالا همچنین به صورت رنگ های کلاسیک و الگوهای چند منظوره در دسترس است.

 

 • دارای ترکیب یک پارچه جهت حفظ رنگ و الگوی طراحی در سراسر ضخامت ورق.

 

 • دارای نمای یک تکه و بدون درز.

 

 • مقاوم در برابر لکه بوده و نظافت آن آسان است.

 

 • بدون منفذ وکاملا بهداشتی به طوری که گرد و خاک داخل آن نمی ماند، مایعات نفوذ نمی کنند، باکتری و قارچ ها رشد نخواهند کرد.

 

 • قابلیت استفاده درهرکاری با عمر مفید طولانی
 • تحمل وزن ۵۰۰ کیلوگرم بر مترمربع
 • امکان طراحی فرم های زیبا و منحصر به فرد
 • مقاومت در برابر ضربه و حرارت تا دمای ۲۱۲ درجه فارنهایت و غیرقابل اشتعال
 • مقاومت در برابر مواد اسیدی و شیمیایی